Mısır'da darbe karşıtı gösterilere çağrı

Mısır'da Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak Hareketi, Mısır halkından ''Şehitlerin Kanına Vefa" gösterilerini sürdürmelerini ve milyonluk eylem için bugün sokaklara dökülmelerini talep etti.

Mısır'da darbe karşıtı gösterilere çağrı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır'da Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak Hareketi, Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında göstericilerin kanlı şekilde dağıtılmasının üzerinden 1 ay geçmesi nedeniyle başlatılan ''Şehitlerin Kanına Vefa" gösterilerinin ülke genelinde bugün de süreceğini açıkladı.

Başkent Kahire'deki İş Partisi Genel Merkezinde basın toplantısı düzenleyen hareket temsilcileri, Mısır halkından gösterileri sürdürmelerini ve milyonluk eylem için bugün sokaklara dökülmelerini talep etti.

"Darbecilerin", gösterilere katılımın az olduğu yönündeki beyanatlarının çok önem taşımadığını belirten temsilciler, "Kadınların tutuklanması ve göstericilerin öldürülmesi, barışçıl devrimi söndürmeyecek, aksine alevlendirecektir. Devrim halk tarafından sahiplendi, halk bizim organizemizin de önüne geçti" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2013, 01:11
banner53
YORUM EKLE

banner39