Mısır'da dün yine gösteriler vardı: Bir ölü

Üniversite öğrencilerinin düzenlediği gösterilerde 1 kişi öldü, 24 kişi yaralandı

Mısır'da dün yine gösteriler vardı: Bir ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'da Kahire Üniversitesi ve Zekazik Üniversitesi'nde düzenlenen darbe karşıtı gösterilerde 1 kişinin öldüğü, 24 kişinin yaralandığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, "Kahire Üniversitesi önünde düzenlenen gösterilerde 1 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı. Eş-Şarkiyye ilindeki Zekazik Üniversitesi Edebiyat Fakültesi girişinde düzenlenen gösterilerde ise 16 kişi yaralandı" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada göstericinin ölüm nedenine ilişkin bilgi verilmedi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada ise "Müslüman Kardeşler Teşkilatı'na (İhvan) üye kişiler ile Kahire Üniversitesi'nde aynı teşkilata mensup bir grup öğrencinin, Nahda Meydanı'nda eylem yapmak için Giza bölgesinde yol kestiği, molotof kokteyli attığı ve bölge sakinleriyle çatışmaya girdiği" öne sürüldü

Güvenlik güçlerinin grubu dağıtmak için göz yaşartıcı gaz kullandığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Çıkan olaylarda Ezher Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi hayatını kaybetti, aralarında emniyet güçlerinin de bulunduğu 4'ü üniversite personeli, 3'ü lise öğrencisi 12 kişi yaralandı."

Darbe Karşıtı Öğrenciler Hareketi sözcüsü Ahmed Ganim, gösteri yapan öğrencilere güvenlik güçlerinin sert müdahale ettiğini ifade ederek, "Polisin açtığı ateş sonucu başına kurşun isabet eden bir öğrenci hayatını kaybetti, çok sayıda öğrenci de yaralandı" dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 09:53
banner53
YORUM EKLE

banner39