banner15

Mısır'da ekonomik kriz protestoları başlıyor

Mısır'daki İhvan Hareketi'nin Sözcüsü, ülke genelinde ekonomik sebeplere bağlı olarak yapılacak gösterilere katılmalarının, Mısır halkının sokağa çıkmasına bağlı olduğunu söyledi

Mısır'da ekonomik kriz protestoları başlıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'daki Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Sözcüsü Talat Fehmi, İhvan'ın cuma günü yapılacak olan gösterilere katılmasının Mısırlıların sokaklara çıkmasına bağlı olduğunu söyledi.

Mısır dışında ikamet eden Sözcü Fehmi "İhvan'ın 'Fakirler devrimi' adı altında 11 Kasım'da düzenlenecek gösterilere katılması Mısırlıların sokaklara çıkmasına bağlı." dedi.

Birçok sıkıntılara ve tutuklamalara maruz kalmasına rağmen İhvan'ın Mısır halkının içerisinde olmaya devam edeceğini kaydeden Fehmi, ülkenin sokak ve köylerinde sınırlı da olsa hala yapılan haftalık gösterilere dikkati çekti.

Fehmi, "Buradan Mısır halkının bütün kesimlerine sesleniyoruz. Biz sizinleyiz. Eğer sokaklara çıkmaya, devrim yapmaya karar verirseniz sizinle beraberiz. Kararınız bu yönde değilse sizi sadık bir şekilde meydanlarda bekliyor olacağız. Değişim anahtarının sizin elinizde olduğuna inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Mısır'da ekonomik durgunluk ve enflasyon nedeniyle 11 Kasım'da "Fakirler devrimi" adı altında ülke çapında protesto gösterileri düzenlenmesi yönünde sosyal medyadan çağrılar yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 09:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35