Mısır'da eski savcı ve yargıçlara seyahat yasağı

Mısır'da, eski Başsavcısı Talat Abdullah, yardımcısı Hasan Yasin ve Tanta Temyiz Mahkemesi eski Başsavcı Vekili Eymen el-Verdani'ye seyahat etme yasağı getirildi.

Mısır'da eski savcı ve yargıçlara seyahat yasağı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Berekat, eski başsavcı ve yardımcısının ofislerinde dinleme cihazları olduğu yönünde Yüksek Yargı Konseyi'ne ihbarda bulundu. Soruşturmayı yürüten Hakim Muhammed Şirin Fehmi, eski Başsavcı Abdullah, yardımcısı Yasin ve Tanta Temyiz Mahkemesi eski Başsavcı Vekili Verdani hakkında seyahat etme yasağı getirdi.

Askeri darbeyle görevinden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, 22 Kasım'da yaptığı anayasal düzenlemeyle Başsavcı Abdulmecid Mahmud'u görevinden almış ve yerine Talat Abdullah'ı getirmişti. Mahmud'un temyize başvurması sonucunda Cumhurbaşkanı'nın aldığı kararın geçersiz olduğuna hükmedilmiş ve Mahmud başsavcı olarak görevine dönmüştü. Mahmud, daha sonra görevi bırakmış ve Yüksek Yargı Konseyi'nin başsavcılığa aday olarak gösterdiği Berekat, geçici cumhurbaşkanlığı tarafından göreve getirilmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2013, 23:29
banner53
YORUM EKLE

banner39