Mısır'da iki kazada 20 kişi öldü

Mısır'da bir otobüsün devrilmesi, bir minibüsün ise nehre uçması sonucu 20 kişi öldü, 33 kişi yaralandı

Mısır'da iki kazada 20 kişi öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'da bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu dokuz, münübüsün nehre uçması sonucu ise 11 kişi hayatını kaybetti. İki olayda topla 33 kişi yaralanırken 4 kişi de nehirde kayboldu.

Mısır'ın Kızıldeniz kıyısındaki tatil kenti Hurgada'da, bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu, 9 kişi öldü, 30 kişi yaralandı.

Mısır resmi ajansı MENA'da yer alan habere göre, başkent Kahire'den ülkenin doğusundaki Kızıldeniz sahilinde bulunan Hurgada'ya giden bir yolcu otobüsü devrildi. Kazada ilk belirlemelere göre, 9 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi yaralandı.

Yetkililer, kazanın "olumsuz hava şartları"ndan kaynaklandığının tahmin edildiğini kaydetti.

MİNİBÜS NEHRE UÇTU

Mısır’ın orta kentlerinden Minye’de bir yolcu minibüsünün nehre uçması sonucunda 11 kişinin öldüğü, 3 kişi yaralandığı ve 4 kişinin de kaybolduğu bildirildi.   

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Aris kentine düğün için giden yolcuları alıp Minye şehrine götürmek için yola çıkan minibüs bilinmeyen bir nedenle devrilip, içindeki yolcularla birlikte Minye yakınlarında Nil Deltası'nda nehire uçtu.

Minibüste bulunan yolculardan 11’inin hayatını kaybettiği, 3’ünün yaralandığı belirtilirken, yolculardan 4’ünün hala kayıp olduğu ifade edildi.

Yaralıların çevre hastanelere kaldırıldığı ve kaybolan yolcuların aramasına devam edildiği bildirildi.

Kazanın nedeni henüz belirlenmedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2014, 10:32
banner53
YORUM EKLE

banner39