banner39

Mısır'da muhalifler, polis ile çatıştı

Mısır'da, 25 Ocak ayaklanması sırasında protestocuları öldürdükleri iddiasıyla yargılanan 4 polis memurunun, kefaletle serbest bırakılmasını protesto eden bir grup muhalif polis ile çatıştı.

Ortadoğu 07.07.2011, 05:24 07.07.2011, 05:24
Mısır'da muhalifler, polis ile çatıştı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır'ın Süveyş kentinde halk ayaklanması sırasında yakınlarını kaybeden muhaliflerin, polis ile çatıştığı bildirildi. Mısır'dan yayın yapan özel On televizyonun haberine göre, ülkede 25 Ocak tarihinde başlayan halk ayaklanması esnasında protestocuları öldürdükleri ve yaraladıkları iddiası ile yargılanan 4 polis memurunun, Süveyş Ceza Mahkemesi tarafından kefaletle serbest bırakılmasını protesto eden bir grup muhalif polis ile çatıştı.

Polis karakollarına taş ve sopalar ile saldıran protestocular, Süveyş kentini Ayni Sukne beldesine bağlayan çevre yolunu da trafiğe kapattılar.

Mısır'da 25 Ocak tarihinde başlayan halk ayaklanması sırasında Kahire'nin 120 kilometre doğusundaki Süveyş kentinde polis ile muhalifler arasında sert çatışmalar yaşanmış, olayların ilk iki gününde kentte 15 kişi hayatını kaybederken, 800'ün üzerinde göstericide yaralanmıştı.

Süveyş Askeri Mahkemesi, olaylar esnasında göstericilere ateş açtıkları iddiası ile tutuklu yargılanan 4 polis memurunun her birini 10 bin Mısır poundu (2500 Türk lirası) kefaletle serbest bırakmıştı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?