banner15

Mısır'da 'öldürülen İhvan yöneticisi'ne beraat

İskenderiye Askeri Mahkemesinde, Amiriye askeri bölgesine yönelik bombalı saldırı suçlamasıyla yargılanan ve beraat etti

Mısır'da 'öldürülen İhvan yöneticisi'ne beraat

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İskenderiye Askeri Mahkemesi, ekim ayında güvenlik güçleri tarafından öldürülen Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi üyesi Muhammed Kemal'in yargılandığı davada beraatine hükmetti.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, İskenderiye Askeri Mahkemesinde, Amiriye askeri bölgesine yönelik bombalı saldırı suçlamasıyla yargılanan Kemal ve diğer 13 kişi beraat etti.

Temmuz ayında askeri mahkemeye sevk edilen davada savcı, 3'ü firari 14 İhvan üyesini "askeri bölgelere saldırmak, yanıcı ve patlayıcı madde bulundurmakla" suçlamış, sanıklar ise bu ithamları reddetmişti.

Muhammed Kemal, Rabiatu'l Adeviyye Meydanı'nın kanlı bir müdahaleyle boşaltıldığı 14 Ağustos 2013'ten bu yana arananlar arasında yer alıyordu. Ekim ayında Mısır İçişleri Bakanlığı Muhammed Kemal’in "polisle girdiği silahlı çatışma sonucu öldürüldüğünü" açıklamış ancak, İhvan gözaltına alındıktan sonra kendisiyle irtibat kesilen Kemal'in ölümünden polisi sorumlu tutmuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 15:24
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48