banner39

Mısır'da polis evini bastığı İhvan üyesini öldürdü

Mısır'da polis, evine baskın düzenlediği bir İhvan üyesine ateş eti, hastaneye kaldırılan İhvan mensubu yolda öldü

Ortadoğu 01.06.2014, 09:30 01.06.2014, 09:30
Mısır'da polis evini bastığı İhvan üyesini öldürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'ın başkenti Kahire'nin batısındaki Giza kentinde bir Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) üyesinin öldürüldüğü bildirildi.

Görgü şahitlerinden alınan bilgiye göre, Mısır emniyet kuvvetlerinin Kahire’nin batısındaki Giza kentinin Nezlat Aliyan köyünde İhvan üyesi olduğu iddia edilen Fethi Halil’in evine baskın düzenledi. Bir şirkette işçi olarak çalışan Halil, güvenlik güçlerine direnince çıkan arbedede vuruldu. Halil, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise mahkemenin verdiği tutuklama emrini yerine getirmek için Fethi Halil’in evine gidildiğini belirtti. Açıklamada, Halil'in güvenlik güçlerinden kurtulmak için kaçmaya çalıştığı, açılan ateş sonucunda karnından yaralandığı ve hastaneye kaldırılırken yolda öldüğü kaydedildi.

POLİS PROTESTO EDİLDİ

İhvan üyesinin öldürülmesi üzerine kentte gerginlik yaşandığı, polisin protesto edildiği bildirildi.

Görgü şahitlerinden alınan bilgiye göre, Mısır emniyet kuvvetlerinin Kahire’nin batısındaki Giza kentinin Nezlat Aliyan köyünde İhvan üyesi olduğu iddia edilen Fethi Halil’in evine akşam saatlerinde baskın düzenledi. Bir şirkette işçi olarak çalışan Halil, güvenlik güçlerine direnince çıkan arbedede vuruldu. Halil’in, hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetmesi üzerine kent merkezine araçlarla gelen kızgın kalabalık polisin tutumunu protesto etti.

Polis merkezi etrafında toplanan öfkeli kalabalığın kentin bazı yollarını trafiğe kapattığı, polis yetkilileriyle Halil’in arkadaşları ve yakınları arasında görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

Protestonun şiddete dönüşmemesi için diğer polis merkezlerinden takviye kuvvetin istendiği kaydedildi.

 

 

 

 

Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?