banner39

Mısır'da polis ve asker de oy kullanmış

Mısır için Yargıçlar Hareketi, birçok bölgede oy kullanması yasak olan ordu mensubu ve polislerin de oy kullandığına dair ellerinde delil olduğunu duyurdu

Ortadoğu 28.05.2012, 16:06 28.05.2012, 16:59
Mısır'da polis ve asker de oy kullanmış

Abdullah Aydoğan Kalabalık / Dünya Bülteni - Kahire

Mısır için Yargıçlar Hareketi vilayetlerde seçim sonuçlarının açıklanmasına rağmen resmi sonuçların açıklanmamasını eleştirdi. Konu ile ilgili yapılan açıklamada, seçimlerde bazı hilelerin yapıldığı iddia edildi. Hareket polis ve ordu mensuplarının oy kullandığına dair ellerinde bilgi olduğunu kayedetti.

Hareketin sözcüsü Yargıç Velid Şurabi seçim sonuçlarını açıklamayacaklarını bu görevin Yüksek Seçim Kurulu'na ait olduğunu acak, YSK'nın resmi açıklamasının adayların sırasını değiştirecek nitelikte olması durumunda hataların ilanı için bir basın toplantısı düzenleyeceklerini söyledi.

Şurabi Hareketin internet sitesinde sonuçların yüzde 98'inin sonuçlarının belirtildiği ve söz konusu sonuçların belgelerle desteklendiğini söyledi.

Seçimlerin çok iyi geçtiğine vurgu yapan Şurabi, ancak büyük kanunsuzlukların yapıldığını, ellerinde belgeler bulunduğunu, yasak olmasına rağmen ordu ve polis memurlarından çok sayıda kişinin oy kullandığını belirtti. Şurabi seçimlerin nezih bir şekilde yapıldığının ispatı için gerekli kanuni işlemlerin yapılmasının gereğini de dile getirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?