banner39

Mısır'da Selefiler yeni hükümette yok

Mısır'da Nur Partisi, kabinede yapılan değişikliğin ülkeye faydası olmadığı iddiasıyla isim vermeyeceğini açıkladı

Ortadoğu 26.04.2013, 15:02 26.04.2013, 18:37
Mısır'da Selefiler yeni hükümette yok

Abdullah Aydoğan Kalabalık/ Dünya Bülteni - Kahire

Mısır'da Selefi Nur Partisi yöneticileri, önümüzdeki hafta yapılması beklenen hükümetteki bakanlık değişiklikleri için herhangi bir isim önermediklerini duyurdu.

Parti'nin Facebook hesabında yayınlanan açıklamada, yapılacak olan değişikliklerin ülkedeki siyasi krizi sonlandırmak için yeterli olmayacağına, hükümetin tamamen değiştirilmesinin gerektiğine vurgu yapıldı. Söz konusu değişikliklerin ülkeye yeni bir enerji katamayacağına dikkat çekilen açıklamada "Parti olarak görüşümüz, ülkedeki siyasi tıkanıklığı ve krizi giderecek, vizyon sahibi yeni bir hükümetin işbaşına getirilmesidir. Nur Partisi bakanlıklar için isim önerisinde bulunmamıştır. Çünkü Parti, böyle bir değişikliğin ülkeye fayda sağlamayacağı kanaatindedir"  denildi.

Daha önce hükümete destek veren Selefi Davet'in siyasi kanadı Nur Partisi, Müslüman Kardeşler'in İran ile ilişkileri normalleştirmesi ve Ahmedinecad'ın Mısır ziyaretinin ardından saf değiştirmiş, muhalefetin çatısı altında toplandığı Ulusal Kurtuluş Cephesi'ne yakınlaşmıştı.

Şu anki Hişam Kandil hükümetinde Selefilerden iki isim ve çok sayıda müsteşar görev yapıyor.

Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?