banner39

Mısır'daki gösterilere polis müdahalesi: Dört ölü

Mısır'da dün gerçekleşen darbe karşıtı gösterilere polis sert müdahale etti, göstericilerden 4'ü hayatını kaybetti, birçok kişi de yaralandı

Ortadoğu 11.01.2014, 15:37 12.01.2014, 00:28
Mısır'daki gösterilere polis müdahalesi: Dört ölü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Mısır'da dün Cuma namazından sonra gösteri yapan darbe karşıtı halka polis sert müdahale etti, polis müdahalesinde 4 kişi hayatını kaybetti, birçok kişinin de yaralandığı açıklandı.

Sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, çeşitli kentlerde,"Kanlı Referandumun İptali" adı altında düzenlenen darbe karşıtı cuma gösterilerinde 1'i İskenderiye de olmak üzere 4 kişi öldü, birçok kişi de yaralandı.

Öte yandan, İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin İskenderiye, Kahire, Minya, Dimyat, Suveyş, Nasr City, el-Feyyum, Port Said, Nil Deltası, eş-Şarkıyye ve Beni Süveyf'te göstericilere müdahale edildiği belirtilerek, ülke genelinde 169 göstericinin gözaltına alındığı bildirildi.

Güvenlik güçleri ile göstericiler arasında çıkan çatışmalarda hafif yaralanan ve gaz bombalarından etkilenen çok sayıda kişi olduğu aktarıldı. "Devrimci Güçler İttifakı" adlı darbe karşıtı grup ise Beni Süveyf'te aralarında genç kızların da bulunduğu 10 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Referandumu boykot çağrıları yapan darbe karşıtları, İçişleri Bakanı ve Savunma Bakanı aleyhinde sloganlar atarken, seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek mesajları verdi. Bu haftaki gösterilere katılımın ülke çapında oldukça yoğun olduğu gözlendi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?