banner39

Mısır'daki Türk vatandaşının gözaltısı yine uzatıldı

Mısır'da casusluk suçlamasıyla gözaltına alınan Türk vatandaşı Reşat Öztürk'ün tutukluluk süresi, üçüncü kez 15 gün daha uzatıldı

Ortadoğu 14.09.2013, 17:13 14.09.2013, 17:16
Mısır'daki Türk vatandaşının gözaltısı yine uzatıldı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır'ın Süveyş kentinde, casusluk suçlamasıyla 19 Ağustos tarihinde polis tarafından gözaltına alınan Türk vatandaşı Reşat Öztürk'ün (46) tutukluluk süresi, üçüncü kez 15 gün daha uzatıldı.

Süveyş Başsavcılığı, Öztürk'e yöneltilen, "Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) ile işbirliği yapmak, Mısır'ın ulusal güvenliği hakkında bilgi toplamak ve casusluk" suçlamalarıyla ilgili soruşturmanın henüz tamamlanmaması" nedeniyle geçici tutukluluk süresinin 15 gün daha uzatılmasına hükmetti.

Kendisine yöneltilen suçlamaları kesinlikle reddeden Öztürk, Mısır'da casusluk için bulunmadığını belirterek İhvan ile ilişkisini "sosyal paylaşım sitelerinden tanıdığım birkaç arkadaş" şeklinde tanımlıyor.

Tekstil işçisi olarak Mısır'a çalışmaya gelen 46 yaşındaki Reşat Öztürk, 19 Ağustos tarihinde Mısır'ın Süveyş şehrinde casusluk suçlaması ile polis tarafından göz altına alınmıştı.

Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği Hukuk Müşavirliği'nden iki yetkilinin de duruşmada hazır bulunduğu kaydedildi.

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?