banner15

Mısır'dan Erdoğan'ın açıklamasına kınama

Mısır Yönetimi, Başbakan Erdoğan'ın Ezher şeyhi Ahmed et-Tayyib hakkındaki sözlerini kınadı.

Mısır'dan Erdoğan'ın açıklamasına kınama

Dünya  Bülteni / Haber Merkezi

Mısır Dışişleri Bakanlığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ezher şeyhi Ahmed et-Tayyib ile ilgili açıklamalarını kınadı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Recep Tayyip Erdoğan'ın, tarihi ve İslami büyük bir kuruluş olan Ezher'in şeyhine yönelik sarf etmiş olduğu sözleri Dışişleri Bakanlığı olarak şiddetle kınıyoruz. Bu kurumun şeyhine yönelik söylenenleri kabul etmemiz mümkün değildir" denildi.

Açıklamada ayrıca, "30 haziran 2013'te halkın iradesi doğrultusunda ordu tarafından açıklanan 'yol haritasına' Ezher Şeyhi gibi birçok kurum destek vermiştir.

Türk yetkililerinin, hala halkın iradesine karşı beyanlarda bulunması üzücüdür" ifadesine yer verildi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin askeri yönetim tarafından görevinden alınmasını ve askeri darbeyi destekleyen Ezher şeyhi Ahmed et-Tayyib hakkında eleştirilerde bulunmuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2013, 08:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman Gazibey
Osman Gazibey - 6 yıl Önce

Ancak ve de ancak İsrail in ve Siyonist şebekelerin Has Uşağı sıfatıyla oturursunuz !!! Buna Ezher Rektörüde dahil !!! Şeyh efendi, lider demek ! Ve İslami bir terim dir ! Onun İslam ile bağı varmı ki Şeyh diyelim ! Ben Mason olup olmadığınıda merak ediyorum ! Çünkü önceki rektörlerden Muhammed Abduh, Mahmud Şeltut vs. hep Mason hem de Maşrık-ı Azam idi !!!

banner39

banner36

banner37

banner35