banner15

Mısır'dan 'kaybolan uçak' açıklaması

Mısır Sivil havacılık Bakanı, düşen uçakla ilgili terör ihtimalini değerlendirdiklerini ancak bu konuda henüz bir şey söyleyemeyeceklerini söyledi

Mısır'dan 'kaybolan uçak' açıklaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır Sivil Havacılık Bakanı Şerif Fethi, uçağa terör saldırısı düzenlenmiş olma ihtimalini de değerlendirdiklerini, ancak henüz enkaza ulaşılmadığı için bu konuda bir şey söylemenin erken olacağını ifade etti.

Kahire'de konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Fethi; "Terör saldırısı olma ihtimalini de değerlendiriyoruz. Hiç bir ihtimali uzak tutmuyoruz. Uçağın düşmüş olması kuvvetle muhtemel. Henüz enkaza ulaşılamadığı için elimizde delil bulunmuyor. Bu nedenle 'kaybolan uçak' ifadesini kullanmayı tercih ediyoruz. Kule ile uçak arasında en son irtibat 02:30 sularında sağlanmıştır. Yolcuların yakınlarının duygularını dikkate alarak yolcu listesini açıklamıyoruz." dedi.

Mısırlı Bakan Fethi Fransız tarafıyla toplantı yapacaklarını ve "kaybolan uçak" konusunu değerlendireceklerini ifade etti.

Uçakta 3'ü çocuk 56 yolcu ile 7'si uçuş görevlisi olmak üzere 10 mürettebatın bulunduğu, bunlardan 30'unun Mısırlı, 15'inin Fransız, 2'sinin Iraklı, 1'inin İngiliz, 1'inin Belçikalı, 1'inin Kuveytli, 1'inin Suudi Arabistanlı, 1'inin Sudanlı, 1'inin Çadlı, 1'inin Portekizli, 1'inin Cezayirli ve 1'inin Kanadalı olduğu açıklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 18:04
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48