Mısır'dan turizm çağrısı

Mısırlı yetkililer turistlerin ülkelerine tekrar gelmelerini beklediklerini bunun için 32 milyon dolarlık güvenlik yatırımları yaptıklarını kaydetti

Mısır'dan turizm çağrısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Eski Mısır Dışişleri Bakanı Musa, "Rus turizminin bize geri dönmesini umuyoruz. Bu, ne kadar erken olursa o kadar iyi olur. Ülkelerimiz arasındaki ilişkiler giderek gelişiyor. Ticaret, yatırım ve turizm alanında işbirliğimiz artıyor" dedi.

Rus Kogalımaviya havayollarına ait bir yolcu uçağının Ekim 2015'te içindeki 224 kişiyle birlikte Mısır'ın Sina Yarımadası'nda düşürülmesi ardından Rusya'dan Mısır'a uçuşlar durdurulmuştu.

Öte yandan Mısır, ülkenin en popüler turizm bölgeleri Şarm El Şeyh ve Hurghada'da güvenliğin amacıyla daha fazla güvenlik görevlisi çalıştıracak, güvenlik kameralarının ve x-ray cihazlarının sayısını arttıracak. Turistlerin güvenini kazanmak için çaba sarf eden Mısır, bu önlemler için 32 milyon milyon dolara yakın para harcayacak. Yaşanan terör saldırıları ve Rus yolcu uçağının düşürülmesinin ardından Mısır'a giden ziyaretçi sayısında dramatik bir düşüş yaşanmıştı.

Mısır Turizm Bakanı Hisham Zaazou, önümüzdeki birkaç hafta içinde hayata geçirilecek güvenlik önlemleri sayesinde ülkedeki turizm güvenliğinin bir kademe daha yükselmiş olacağını ifade etti. Bununla da yetinmeyeceklerini açıklayan Zaazou, "Bu konudaki yetenek ve kapasitemizi sürekli gözden geçireceğiz. Ancak insanlarda "aşırı korunuyoruz" algısı yaratmamaya da özen göstererek bunu bir denge içinde yapacağız. Güvende hissedip tatilin tadını çıkarmalarını sağlayacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2016, 09:23
banner53
YORUM EKLE

banner39