Mısır'daTümgenerel Ferac'a askeri cenaze töreni

Mısır'da Kirdase şehrine düzenlenen operasyon sırasında hayatını kaybeden Tümgenerel Ferac için askeri cenaze töreni düzenlendi. Törene, Savunma Bakanı Sisi de katıldı.

Mısır'daTümgenerel Ferac'a askeri cenaze töreni

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır'da güvenlik güçlerinin başkent Kahire'nin batısındaki Kirdase'ye dün düzenlediği operasyonda hayatını kaybeden Tümgeneral Nebil el-Ferac askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Başbakan Hazim el-Biblavi, Savunma Bakanı General Abdulfettah es-Sisi, İçişleri Bakanı Muhammed İbrahim ve Kahire Valisi Celal Said başta olmak üzere devletin üst düzey erkanının hazır bulunduğu cenaze törenine çok sayıda asker ve sivil katıldı.

Ferac'ın naşının, Kahire'nin doğusundaki Nasr semtindeki Al Reşdan Camisi'nden kaldırılarak Meçhul Asker Anıtı'na getirildiği cenaze töreninde, güvenliğin sağlanması için camiye çıkan tüm yollar ile Nasr semtine çıkan bazı köprüler trafiğe kapatıldı. Güvenlik güçleri, cenazeye katılmak isteyen vatandaşların kimlik kontrollerini yapmak için kontrol noktaları oluşturdu.

Cenazeye katılanlar, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) aleyhinde "İhvan Allah'ın düşmanıdır", "İhvan katildir", "Mısırlılar terörizmin son bulmasını istiyor" sloganları atarken, General Sisi ve İçişleri Bakanı İbrahim'in posterlerini taşıdı.

Ferac'ın naşı daha sonra doğduğu yer olan Mısır'ın güneyindeki Suhac kentine götürüldü.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2013, 18:50
banner53
YORUM EKLE

banner39