banner15

Mısırlı bakan Şükri Kudüs'te

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri Kudüs'te Netanyahu ile görüştü

Mısırlı bakan Şükri Kudüs'te

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri'nin, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile bir araya geldiği bildirildi.

Resmi temaslarda bulunmak üzere Kudüs'e gelen Şükri, İsrail Başbakanı Netanyahu ile ortak basın toplantısı düzenledi. Şükri, bölgede barışın sağlanması için Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin önerisini sunmak üzere bu ziyareti gerçekleştirdiğini belirtti. 

Barışın bölgeye büyük katkı sağlayacağına dikkati çeken Şükri, iki devletli çözümün gerçekleşmesi için ciddi uygulamalara ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, "Mısır yönetimi, Ortadoğu'da adil bir çözüm istiyor. Bu hedefin gerçekleşmesi için her türlü desteği vermeye hazırız." dedi. 

Şükri, Ortadoğu'daki barış sürecine hazırlık olarak iki devletli çözüm konusunda güven inşa edilmesi için 3 temel noktaya uyulması gerektiğini vurgulayarak, "adalet ve meşru haklar temelinde, bir diğerinin barış ve istikrar içerisinde yaşama hakkına saygı duyularak, iki bağımsız komşu devletin, karşılıklı olarak güven ve barış içerisinde birlikte yaşama arzusunun" gerekli olduğuna dikkati çekti.

İsrail Başbakanı Netanyahu da "Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'nin girişimini hatta daha geniş kapsamlı bir girişimi bile memnuniyetle karşıladığını" belirterek, iki devletli çözümü somut bir şekilde görmek istediklerini aktardı.

EURO 2016 FİNALİNİ İZLEDİLER

Samih Şükri'nin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2016) final karşılaşmasını İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile seyrettiği belirtildi.

İsrail Başbakanlığı Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, ikilinin Fransa ve Portekiz arasında oynanan EURO 2016 final karşılaşmasını, Netanyahu'nun Kudüs'teki ikametgahında, akşam yemeği esnasında gerçekleştirdikleri görüşmede seyrettiği ifade edildi. 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2016, 08:56
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48