banner39

Mısırlılar bayramda da meydanlarda olacak

Darbeye karşı direnen Mısırlılar Nahda Meydanı'nda Ramazan Bayramı boyunca çeşitli etkinlikler yapacak. Eylemciler aileleri ile beraber meydanda olacak

Ortadoğu 06.08.2013, 13:37 06.08.2013, 13:37
Mısırlılar bayramda da meydanlarda olacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'daki Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) liderlerinden Eşref Abdulgaffar, bayramı meydanlarda geçireceklerini belirtti.

Başkent Kahire'deki Nahda Meydanı'nda yapılacak bayram etkinliklerinin sorumlusu Abdülgaffar, devrimin devam ettiğini vurgulayarak, "Kimse meydanları terk etmeyecek. Bayram nedeniyle başka şehirlere gitmeyeceğiz. Onun için ailelerimizi Nahda Meydanı'na davet ediyoruz. Bayramı onlarla birlikte festival havasında geçireceğiz. Çocuklara ve büyüklere yönelik değişik oyunlar sergilenecek. Sanatsal gösteriler ve konserler verilecek. Etkinlik 3 gün sürecek" dedi.

Askeri darbe karşıtları uzun zamandan beri sürdürdükleri gösterileri eğlenceli hale getirmek için Nahda Meydanı'nın çevresini süslemeye hazırlanıyor.

Bayram boyunca yapılacak olan festival hakkında Abdulgaffar," Meydanda kılınacak bayram namazından sonra festival başlayacak. Darbe yanlısı veya darbe karşıtı olmasına bakmaksızın ibadet için gelen, yoldan geçen veya misafir olan meydanda her kim varsa onlarla birlikte sabah kahvaltısı yapacağız" diye konuştu.

Abdulgaffar şunları söyledi:

"Halkın meşru talepleri yerine getirilmeden, Mısır'ın seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi görevinin başına dönüp anayasa yürürlüğe girmeden, hukuksuz şekilde gözaltına alınanlar ve tutuklananlar özgürlüğüne kavuşmadan meydanları terketmeyeceğiz. Biz hukukun üstünlüğünü savunuyor, meşru ve seçilmiş hükümetin göreve başlamasını istiyoruz."

MISIRLI AİLELER BAYRAMI NAHDA MEYDANI'NDA KUTLAMAYA HAZIRLANIYOR

Festivalde aileler birbirleri ile bayramlaşırken çocukların da kendi aralarında oyun ve yarışmalar düzenleyeceği belirtildi.

Meydanda bulunan göstericilerden Halid Sellam, "Eşim ve çocuklarımla bayramı burada geçirmeye karar verdik. Bayramlıklarımızı alıp meydanda olacağız" ifadesini kullandı.

Bir başka gösterici Şerif Muhammed de " Bu bayram bizim ve çocuklarımız için en ilginç bayram olacak. Bayramlarda eş dost ve akraba ziyaretleri yapardık ancak bu bayramda, 3 gün boyunca meydanda bulunan milyonlarca kardeşlerimizle birlikte olacağız" şeklinde konuştu.

banner53
Yorumlar (1)
Defne 8 yıl önce
Ramazan bayramına girdiğimiz şu günlerde dargın olanlarımızı barıştıralım, çocukları sevindirelim, yaşlı ve kimsesizleri ziyaret edelim, açları doyuralım, ve birbirimize sevgi ve saygı göstererek 3 günlük bayram çoşkusunu tüm yıla yayalım. Allah heyecanla beklediğimiz şu bayram öncesi günlerde ve bayramda tüm ümmete huzur, muhabbet ve barış getirsin, inşAllah.
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?