banner39

Molla Ömer'in oğlunun öldürüldüğü iddiası

Taliban'ın eski lideri Molla Ömer'in oğlu Molla Yakub’un öldürüldüğü iddia edildi

Ortadoğu 06.08.2015, 15:48 06.08.2015, 15:48
Molla Ömer'in oğlunun öldürüldüğü iddiası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Taliban'ın geçtiğimiz günlerde, öldüğü bildirilen eski lideri Molla Ömer'in oğlu Molla Yakup'un öldürüldüğü iddia edildi.

Rus medyası Afgan milletvekili Zahir Kadir’in sözlerini kaynak göstererek Taliban eski lideri Molla Ömer'in oğlunun öldürüldüğünü bildirdi.

Haberde, Molla Muhammed Ömer’in yerine talip olan büyük oğlu Molla Yakup geçen hafta öldürüldü. Afgan milletvekili Zahir Kadir Molla Yakub’un Pakistan’ın Quetta şehrinde geçen hafta öldürüldüğünü ve onun ölümünün "Taliban" içinde iktidar savaşı ile ilgili olduğunu bildirildi.

Zahir Kadir, "Taliban karşıtları ve Pakistan istihbaratı Molla Yakub’un ölümünden sorumludur ve çok yakında bu cinayetin ayrıntıları ortaya çıkacaktır” dedi.

Afgan güvenlik güçlerinin bildirdiğine göre, Pakistan’da Taliban içinde çeşitli gruplarının mücadelesi devam ediyor. Son haberlere göre, yeni lider Molla Ahtar Mansur’un yardımcısı Mevlevi Haybatulla Norzai’ye suikast düzenlendi, ancak saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Faryab ve Herat illerinde de farklı hiziplere mensup militanlar arasında çatışmalar yaşandığı ve bu olaylarda kayıplar olduğu bildiriliyor.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?