banner15

Mübarek davasında, şahit ifade değiştirdi

Mısır'da devrik cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in yargılandığı davada, birinci şahit İçişleri Bakanlığı İletişim Sorumlusu Polis Şefi Said Musa ifadesini değiştirdi.

Mübarek davasında, şahit ifade değiştirdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır devrik cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in duruşmasında bugün şahitler dinlendi. Birinci şahit, İçişleri Bakanlığı İletişim Sorumlusu Polis Şefi Said Musa ifadesini değiştirdi. Duruşma salonu ve dışında yaşananları görgü tanıkları bir tür tiyatro olarak yorumladı.

Duruşmadan çıkan Mübarek taraftarları ile muhalifler arasında arbede yaşandı. Polisin Mübarek taraftarlarını ambulanslara bindirerek gönderdiği gözlendi. Çatışmalar esnasında 14 kişi yaralandı.

Halk ayaklanması esnasında hayatını kaybedenlerin avukatları mahkemenin kendilerine söz hakkı vermediğini söyledi. Avukat Kamil Mender, "Mahkemede bu gün savunmaya söz verildi. Sonra birinci şahit dinlendi. Birinci şahit daha önce savcılara verdiği ifadesini değiştirdi. Şehitlerin avukatları olarak bizler mahkemenin bizi ikinci planda tuttuğunu hissediyoruz. Şehit avukatları olarak bazı organize problemleri yaşıyoruz bu da Mübarek'in avukatlarının elini güçlendiriyor" dedi.

Avukat Ahmed el Gazali, "Keşke Türk olsaydım. Türkiye ile gurur duyuyorum. Türkiye hilafetin başkenti olarak İslam alemine şerefli tutumu ile geri dönüyor. Türkiye'nin İsrail büyükelçisini sınır dışı etmesi Mısır'da Mübarek'in davasının bile önüne geçti" şeklinde konuştu.

Avukat Tarık Şakir ise, "Bu duruşmada bazı şeylerin değiştiğini gördük. Mahkeme geç başladı, iki defa duruşmaya ara verildi. Birinci şahit içişleri eski bakanını kurtarmak için daha önce savcılara vermiş olduğu ifadesini değiştirdi" dedi.
 
 


 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2011, 22:08
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35