banner15

Muhalefetten Esad'a karşı konsey ve gazete

Suriye muhalefeti Esad rejimine karşı konsey oluşturdu ve ilk olarak gazete çıkarmaya başladı

Muhalefetten Esad'a karşı konsey ve gazete

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriyeli Muhalifler, Devrim Yüksek Konseyi oluşturdu.

Şark el Awsat Gazetesi’nin haberine göre, kendilerine ‘İzzet ve Özgürlük Devrimci Gençliği’ adını veren Suriyeli muhalifler Esad’a karşı bir konsey oluşturdu.

Konsey içerisinde Suriye içi ve dışından birçok muhalif temsilcinin de bulunduğu organizasyona ‘Devrim Yüksek Konseyi’  ismi verildi.

Halep Temsilcisi Yasir Neccar, kendi organizasyonlarının Suriye’nin bütün illerinde temsilcileri bulunduğunu ve bu temsilcilerin organize bir biçimde hareket ettiğini dile getirdi.

Amaçlarını Suriye muhalefeti arasında birliği sağlamak olduğunu belirten Neccar, organizasyonlarının önümüzdeki süreçte Suriye sathında merkezi organizeli eylemler düzenlemek olduğunu belirtti.

Neccar, Suriye halkının silaha karşı olduğuna dikkat çekerek, devrimin ancak barışçıl yollarla elde edilebileceğine dikkat çekti.

Devrim Yüksek Konseyi Suriye muhalefetinin dörtte birini temsil ettiğini iddia ediyor.

SURİYE MUHALEFETİ GAZETE ÇIKARIYOR

El Arabiya haber kanalının haberine göre Suriye muhalefeti gazete çıkarmaya başladı.

Muhalifler tarafından yayınlanan gazetenin isminin ‘Hürriyet’ olduğu açıklanırken; gazetenin Suriye içerisinde dağıtılacağını ve Beşar Esad’a karşı devrim ruhunun canlı tutulması için yayınlandığı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2011, 16:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35