banner39

banner35

Muhalifler bir köyü IŞİD'ten geri aldı

Suriye'de bulunan muhalif birlikler, Azez-Cerablus hattında oluşturulması öngörülen güvenli bölgede bir köyün kontrolünü IŞİD'ten geri aldı

Ortadoğu 12.03.2016, 17:24 12.03.2016, 17:29
Muhalifler bir köyü IŞİD'ten geri aldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'deki muhalif birliklerin Halep'in kuzeyinde Azez ile Cerablus arasında oluşturulması öngörülen güvenli bölgede yer alan Yan Yaban köyünün kontrolünü IŞİD'ten geri aldığı bildirildi. 

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, muhalif birlikler Azez, Cerablus ve Mari hattında oluşturulması öngörülen güvenli bölgedeki Yan Yaban köyünün denetimini tekrar ele geçirdi.

Muhaliflerin Çeke köyüne de ağır silahlarla operasyon başlattığını aktaran kaynaklar, çatışmalarda 6 IŞİD üyesinin öldürüldüğünü, çok sayıda aracın da imha edildiğini kaydetti.

Suriyeli muhalifler geçen hafta da Azez-Cerablus hattında düzenlediği operasyonlarda Düdyen ve Karaköprü köylerini IŞİD'ten geri almıştı.

REJİMİN UÇAĞI DÜŞÜRÜLDÜ

Suriyeli muhaliflerin, Hama kentinin kuzeyinde rejime ait MİG-21 tipi savaş uçağını düşürdüğü iddia edildi.

Suriye Devrim Konseyi kaynaklarından alınan bilgiye göre, muhalif birlikler Hama'nın kuzeyindeki Kafrnbuda beldesi yakınlarında rejim ordusuna ait MİG-21 tipi bir savaş uçağına uçaksavarla ateş açtı.

Açılan ateş sonucu pilotun paraşütle atlayarak rejimin kontrolündeki Kafrnaz beldesine indiği, uçağın ise Mahrada beldesinin güneyine düştüğü belirtildi.

Suriye rejimi, uçak düşürülmesi olayına ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?