banner39

Muhalifler Esad'ın talebini reddetti

Suriyeli muhalifler Suriye yönetiminin çatışmaları sonlandırmak için yazılı garanti talebini kabul etmiyor

Ortadoğu 08.04.2012, 17:18 08.04.2012, 17:18
Muhalifler Esad'ın talebini reddetti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de muhaliflerin kurduğu Özgür Suriye Ordusu'nun Komutanı Riyad el-Esed, Suriye hükümetinin, çatışmaları sona erdirmek için "yazılı garanti" talebini reddetti.

El-Esed, AP'ye telefonla yaptığı açıklamada, kendi grubunun Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed'in rejimini tanımadığını, bu sebepten garanti vermeyeceğini söyledi.

Suriyeli komutan, rejimin BM ve Arap Birliği'nin temsilcisi Kofi Annan'ın şiddeti sona erdirecek 6 maddelik planına uyması halinde, kendilerinin de ateşkes yapacağını belirtti.

Muhalif komutan, hükümetin birliklerini üslerine çekmesi ve sokaklardaki kontrol noktalarını kaldırması gerektiğini de ifade etti.
Suriye Dışişleri Bakanlığı, muhaliflerden "yazılı güvence" alınmadıkça askerlerin kentlerden çekilmeyeceğini bildirmişti.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, askerlerin 10 Nisan'da kentlerden çekileceğini söylemenin doğru olmayacağı belirtilmişti.

banner53
Yorumlar (1)
kiyam 9 yıl önce
Suriye Devleti halkini bu tekfirci teröristlere karsi korumasi laziim eger koruyamazsa asil o vakit Suriye devletinin ve Halkinin önüne büyük sorunlar gelir onun icin Suriye Ordusu Suriye Halkini Tekfirci Suud-Judeo teröristlerinden korumak icn sehirlerde kalmali!
10
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?