banner39

Muhalifler, Halep Adliye Sarayı'nı kuşattı

Suriyeli muhalifler, Halep'teki radyo-TV binasının ardından Adliye Sarayı'nı da kuşattı

Ortadoğu 04.08.2012, 16:49 04.08.2012, 16:49
Muhalifler, Halep Adliye Sarayı'nı kuşattı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de muhalif askerler ile yönetime bağlı ordu arasında en şiddetli çatışmaların yaşandığı Halep'te Suriye Özgür Ordusu'nun şehir içindeki ilerleyişi sürüyor. Muhalifler, yüzde 60'ını ele geçirdiklerini duyurdukları Halep'te adliye sarayını da kuşattıklarını bildirdi. Adliye sarayını ele geçirmek isteyen muhalif askerler ile ordu birlikleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Öte yandan Özgür Suriye Ordusu'nun Halep'in simgesi olarak bilinen Halep Kalesi'ni ele geçirdiği ancak ordunun savaş uçakları ile yaptığı bombardıman sonrasında taktik amacıyla tekrar çekildiği belirtiliyor. Muhaliflerin ayrıca dün akşam Halep'teki devlet televizyonu binasını ele geçirdiği aynı şekilde uçakların bombardımanı sonrasında çekildiği ifade edildi.

Suriye'nin ikinci en büyük şehri Halep'te, yaklaşık iki haftadar muhalifler ile Esed ordusu arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Muhalifler, stratejik bir şehir olan Halep'in kontrolünü ele geçirmeleri durumunda Esed yönetimini daha kolay düşürecekleri ifade ediliyor. Ülke ekonomisinin kalbi durumundaki Halep'te 2,5 milyon kişi yaşıyor.

banner53
Yorumlar (1)
Murat Çelik 9 yıl önce
Anadolu ajansı'nın sallamalarını haber diye koyuyorsunuz..Halep kalesinin ele geçirildiğini dün Anadolu Ajansı servis etti. Suriye televizyonu iki saat sonra kaleden yayın yaptı..yalan ortaya çıkınca ikinci bir yalan sallıyorlar. neymiş aslında ele geçirmişler de uçaklar gelince geri çekilmişler. o zaman kontrolleri altında olan yerlere de uçak geliyor oralardan niye çekilmiyorlar hemen
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?