banner39

Muhalifler İdlib'de askeri kontrol noktasını havaya uçurdu

Fetih Ordusu'nun İdlib'de Fenar askeri kontrol noktasını, altına tünel kazıp yerleştirdikleri patlayıcıyla havaya uçurduğu açıklandı

Ortadoğu 13.05.2015, 08:35 13.05.2015, 08:35
Muhalifler İdlib'de askeri kontrol noktasını havaya uçurdu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de muhalif Fetih Ordusu'na bağlı birliklerin, İdlib'in Arbain Dağı'nda yer alan "stratejik" öneme sahip Fenar askeri kontrol noktasını havaya uçurduğu bildirildi.

Fetih Ordusu'nun saha komutanlarından Mustafa Sarhan, muhaliflerin Arbain Dağı'nda Esad güçleri için stratejik öneme sahip Fenar askeri kontrol noktasının altına tünel kazdıklarını ve tünele yerleştirdikleri patlayıcıyla kontrol noktasını havaya uçurduğunu söyledi.

Tünelin 150 metre uzunluğunda olduğunu vurgulayan Sarhan, "Fetih Ordusu'na bağlı birliklerin tank ateşinden sonra Esad güçlerinin kontrol noktasını havaya uçurduk. Bu askeri nokta rejimin Cebel Arbain bölgesindeki en stratejik noktası. Esad güçleri, bu noktaya imdat yollarının kontrolü için büyük önem veriyordu" diye konuştu.

Havaya uçurulan söz konusu noktada kaç rejim askerinin öldüğünü bilmediğini aktaran Sarhan, patlamadan sonra şiddetli çatışmaların yaşandığını ifade etti.

Öte yandan Şam Cephesi'ne bağlı birliklerin, Halep'in kuzeyinde IŞİD'in elindeki Şehba Barajı'nın batı kesimi ile baraj çevresinde yer alan Hassiye ve Hasacik köylerinin denetimini sağladığı bildirildi.

Yorumlar (0)
28
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?