banner39

Muhalifler, orduya ait 8 tankı ele geçirdi

Suriye'de rejim ile muhalefet arasındaki çatışmanın şiddetlendiği Halep'te, muhalifler orduya ait sekiz tankı ele geçirdiklerini açıkladı

Ortadoğu 30.07.2012, 12:59 30.07.2012, 13:02
Muhalifler, orduya ait 8 tankı ele geçirdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de Özgür Suriye Ordusu ile rejime bağlı askerler arasında çatışmalar ülke genelinde şiddetleniyor. Çatışmaların yoğunlaştığı Halep'te muhalif askerler, Esad ordusuna ait çok sayıda askeri aracı tahrip ederken, 8 tankı ele geçirdiklerini duyurdu.

Suriye'nin en büyük ikinci şehri Halep'i ele geçirmek isteyen muhalif askerler ile yönetime bağlı ordu arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Suriye ordusu, savaş uçaklarının yanı sıra tan ve top atışları ile şehri bombalarken, muhalif askerler ellerindeki uçaksavar silahları ile helikopterleri püskürtmeye çalışıyor. Yoğun çatışmaların yaşandığı Halep'te ordunun bombardımanında çok sayıda bina tahrip oldu.Muhalif askerler ayrıca, Suriye ordusuna yardım eden bir şebbihanın da ele geçirilme görüntüsünü yayınladı. Bir yıkıntının arsında fark edilen şebbiha muhalif askerler tarafından esir ediliyor.

Bu arada Humus'ta ise bombardımanın hedefi olan 7 katlı binanın büyük ölçüde yıkıldığı görülüyor.

Öte yandan muhalifler çatışmaların günlerdir devam ettiği Selahaddin semtinin kontrolüne ele geçirdiklerini duyurdu. Muhalif askerler ile yönetime bağlı ordu arasında sokak çatışmaları yaşanırken, muhalifler Türkiye ile Suriye arasında stratejik biri bölgeyi daha ele geçirdiklerini aktardı. Çıkan çatışmalarda Özgür Suriye Ordusu, yönetime ait 7 askeri aracı tahrip ederken, 8 tankı da ele geçirdikleri kaydedildi. Muhaliflerin sosyal paylaşım sitelerine yükledikleri görüntülerde, şiddetli çatışmaların yanı sıra şehirde yerle bir olmuş çok sayıda bina görülüyor. Görüntülerde ayrıca muhalif askerler tarafında ele geçirilen tanklar dikkat çekiyor. Muhalif askerler, "Esad bu tankların ile senin sarayına yürüyeceğiz bizi bekle." diye slogan attıkları duyuluyor.

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?