Muhalifler PYD güçlerini Marin'de püskürttü

Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez ilçesinin batısında yer alan ve ÖSO'nun kontrolünde bulunan Marin köyüne saldırı başlatan PKK'nın Suriye uzantısı PYD güçleri, muhalifler tarafından püskürtüldü

Ortadoğu 22.02.2016, 22:10 23.02.2016, 11:06
Muhalifler PYD güçlerini Marin'de püskürttü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Halep kentine bağlı Azez ilçesinin batısında yer alan ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) kontrolünde bulunan Marin köyüne saldırı başlatan PKK'nın Suriye uzantısı PYD güçleri, muhalifler tarafından yoğun çatışmaların ardından püskürtüldü.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Rusya, 10 günden fazla bir süredir PYD güçlerinin Halep'in kuzeyinde muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesine doğru ilerleyişini sürdürmesi için havadan sağladığı desteğini sürdürürken, bu akşam da PYD güçleri, muhaliflerin kontrolündeki son sınır köyü olan Marin'e saldırı başlattı.

ÖSO'ya bağlı Cephetül Şamiye'ye bağlı çok sayıda askerin Azez ilçesinden takviye olarak gittiği Marin köyünde, iki grup arasında yaşanan şiddetli çatışmaların ardından PYD güçleri püskürtüldü. Köyü kuşatan ve sivil halktan köyü terk etmelerini isteyen terör örgütü PYD güçlerinin, ÖSO güçlerinin kararlı direnişi karşısında köyden 2 kilometre uzağa çekilmek zorunda kaldıkları bildirildi.

ÖSO'ya bağlı Cephetül Şamiye bünyesindeki birliklerin köyü teslim etmemek için yoğun şekilde çatışarak PYD güçlerini püskürttükleri belirtilirken; Azez'e 2 kilometre, Kilis Öncüpınar Gümrük Kapısı'na da 6-7 kilometre mesafedeki Marin'nin PYD güçlerinin eline geçmesi halinde Azez'in muhaliflerin elinden alınmasının kolaylaşacağı ifade ediliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?