Muhalifler, rejim destekçilerinin bulunduğu köye saldırdı

Muhalif gruplardan Mücahitler Ordusu ile Nusra Cephesi'nin, rejim destekçisi milislerin bulunduğu iki köye saldırı düzenlediği ileri sürüldü

Muhalifler, rejim destekçilerinin bulunduğu köye saldırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'deki muhalif silahlı gruplardan Mücahitler Ordusu (Ceyşu'l Mücahidin) ile Nusra Cephesi'nin, rejim destekçisi milislerin bulunduğu Nubul ve Zehra köylerine ağır silahlarla saldırı düzenlediği iddia edildi. 

Mücahitler Ordusu'nun basın sorumlularından Ahmed Hasan Ubeyd, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Silahlı muhalifler, Handarat ve Sifat bölgesindeki rejim kuşatmasını kırmak için Nubul ve Zehra köylerine ağır silahlarla saldırdı. Köydeki rejim hedefleri tank atışlarıyla tek tek imha edildi. Saldırıda çok sayıda rejim askeri öldürüldü" dedi.

Silahlı muhaliflerin iki köyün çevresinde Esad güçlerine ait önemli mevzileri ele geçirdiğini bildiren Ubeyd, Suriye ordusuna ait savaş uçakları ile helikopterlerin de muhaliflerin bulunduğu yerleri bombaladığını, bölgenin insansız hava aracıyla izlendiğini belirtti.

Silahlı muhaliflerin kentin kuzeyinde rejime bağlı güçlerin kaldığı Şeyh Nacar sanayi bölgesine de ağır silahlarla saldırdığını öne süren Ubeyd, muhaliflerin son dönemde Halep'te Esad güçlerine karşı yeni cepheler açtığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 09:02
banner53
YORUM EKLE

banner39