banner15

Muhaliflerden Suriye ordusuna büyük operasyon

Muhaliflerin rejim güçlerinin karargah olarak kullandığı bir fabrikaya düzenlediği operasyonda, Hizbullah'ın üst düzey saha komutanı ile 20 rejim askerinin öldürüldü

Muhaliflerden Suriye ordusuna büyük operasyon

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de muhalif Fetih ordusuna bağlı birliklerin, Halep kentinin güneydoğusunda Esad güçlerinin karargah olarak kullandığı bir fabrikaya düzenlediği operasyonda, Hizbullah'ın üst düzey saha komutanı ile 20 rejim askerinin öldürüldüğü bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Fetih ordusuna bağlı birlikler, Halep kuşatmasını kırma operasyonunun dördüncü aşamasında Halep kentinin güneydoğusundaki Esad güçlerinin karargah olarak kullandığı çimento fabrikasına operasyon düzenledi.

Operasyonda muhaliflerin, fabrikanın büyük bir bölümünün denetimini sağladığı ifade edildi. Fabrika ve çevresindeki çatışmalarda Hizbullah'ın üst düzey saha komutanıyla 20 rejim askerinin öldürüldüğü belirtildi.

Bu arada Fetih ordusunun saha komutanlarından Ebu Rıdvan, Şam yönetimine bağlı güçlerin karargah olarak kullandığı çimento fabrikasına havan topu, tank ve katyuşa füzeleriyle saldırıldığını söyledi.

Muhaliflerin, fabrikanın büyük bir kısmının kontrolünü ele geçirdiğini ifade eden Rıdvan, ''Çimento fabrikası çevresindeki rejim güçlerinin bulunduğu Tel Huveyz ile Tel Makbara da bombalandı'' dedi.

Fetih ordusu bu ayın başında Halep'in güneyinde düzenlediği operasyonlarda bir okul, üç köy, beş tepe, iki bölgenin kontrolünü sağlamış, kentin güneyindeki çatışmalarda da sekiz tank ile iki iş makinesi ve ağır silahlarla donatılmış 25 aracı imha etmişti. Muhalifler, Ramuse bölgesinde stratejik öneme sahip Topçu Okulu, Silahlandırma Külliyesi ile Beyanat Külliyesinin kontrolünü ele geçirerek rejimin kentteki kuşatmasını kırmıştı.

Rejim güçleri geçen ay, kentin kuzeyinde bulunan ve muhaliflerin tek çıkış noktası olan Kastillo yolunun kontrolünü sağlamış, bunun üzerine muhalif bölgeler kuşatma altına girmişti.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2016, 08:04
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35