Muhaliflere Esad ordusu ve IŞİD'den eş zamanlı saldırı

Esad güçleri, Halep'te muhaliflere ait bazı noktaları aldı

Ortadoğu 16.04.2016, 19:35 16.04.2016, 19:35
Muhaliflere Esad ordusu ve IŞİD'den eş zamanlı saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriyeli muhalif birliklerin, Azez ilçesinin doğusundaki Dudyan köyüne sızma girişiminde bulunan 25 IŞİD üyesinin öldürdüğü bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Feylak eş-Şam'a bağlı birlikler, muhaliflerin kontrolündeki Dudyan köyüne sızmaya çalışan 25 IŞİD mensubunu öldürdü.

Azez'in doğusunda muhaliflerle, IŞİD arasında çatışmaların devam ettiği belirtilirken, muhaliflerin son dönemlerde kaybettiği Kafr Bişuş, Şeyh Riyh, Bill ve Tel Hüseyni'yi geri almak için operasyonlarına devam ettiği kaydedildi.

IŞİD, bu hafta Azez'in doğusunda yer alan birçok köy ile mültecilerin barındığı İğde ve Harameyn mülteci kamplarına saldırmış, olayda iki kişi yaşamını yitirmişti. IŞİD İğde Mülteci Kampı'nda 25'e yakın çadırı da ateşe vermişti.

Örgütün Azez'in doğusundaki köylere ve çadır kentlere saldırması sonucu 30 bin kişi yerinden olmuştu.

ESAD ORDUSUNDAN MUHALİFLERE SALDIRI

Öte yandan, Halep'teki yerel aktivistlerden Musab Ammar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rejim güçlerinin Halep'in Salahaddin bölgesine saldırdığını ve muhaliflere ait bazı noktaları ele geçirdiğini söyledi.

Salahaddin'de muhaliflerle Esad güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını belirten Ammar, muhaliflerin Şam yönetimine bağlı güçlerin olduğu yerlere cehennem ve havan toplarıyla saldırdığını aktardı.

Rejim güçleri hafta içi Rus uçaklarının hava desteğiyle Halep'in kuzeyindeki Handarat ve Melah bölgesine saldırmıştı. Saldırıyı geri püskürten muhalifler, 30 rejim askerini öldürmüş, 3 tankı da imha etmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?