banner15

Muhammed Mursi: Devrim başarıya ulaşacak

Mursi, yargılandığı mahkeme salonunda darbeyi yapanların sonunda yargılanacağını, devrimin başarıya ulaşacağını söyledi

Muhammed Mursi: Devrim başarıya ulaşacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Askeri darbeyle devrilen eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, yargılandığı mahkeme salonunda yaptığı konuşmada "Bu darbe tamamen yıkılacak ve onu yapan herkes yargılanacaktır, devrim başarılı olacaktır" dedi.

Muhammed Mursi, casusluk iddiasıyla yargılandığı davanın son duruşmasında, kafesin arkasında yaptığı konuşmada, “Ben bu halkı tebrik ediyorum. Biz daha iyi durumdayız… Biz daha iyi durumdayız ve Mısır halkı ile beraber 25 Ocak devriminin hedefleri gerçekleşinceye kadar yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Mursi mesajında ayrıca şu ifadeleri kullandı: Bu darbe tamamen yıkılacak ve onu yapan herkes yargılanacaktır. Bu mesaj tüm Mısırlılaradır. Hatta tüm Arap Baharı halklarınadır. Şu anda bütün bu devrimlerin başarısız kılınması için planlar yapılıyor. Arap Baharı, bu devrimler başarısız olmayacak ve darbenin yargılanması gerçekleşecektir. Hepinizin mübarek Ramazan ayı hayırlı olsun.

Ülkede geçtiğimiz yıl 3 Temmuz’da Abdulfettah Sisi’nin liderliğinde yapılan darbeyle, ülkenin demokratik yollarla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi tutuklandı ve hapse atıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 17:22
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48