Mursi avukatlarıyla görüştü

Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'nin yargılandığı dava için oluşturulan savunma ekibi, Mursi ile görüştü.

Mursi avukatlarıyla görüştü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin yargılandığı dava için oluşturulan savunma ekibi, tutulduğu hapishanede Mursi ile görüştü.

Avukat Selim Avva, Muhammed ed-Demati, Üsame Hilv, Muhammed Tosun ve Mursi'nin avukat olan oğlu Usame Muhammed Mursi'den oluşan ekip, İskenderiye kentindeki Burc'ul Arab Hapisanesine gitti.

Avukatlardan Muhammed Tosun, yaptığı açıklamada, Mursi'nin, "kararlı ve moralinin yüksek" olduğunu söyledi.

"Mursi ile bazı yasal adımlar üzerine anlaştık" diyen Tosun, Çarşamba günü bir basın toplantısı düzenleyerek, konuyla ilgili açıklamada bulunacaklarını kaydetti.

Ziyaretin ardından Mursi'nin oğlu Usame de sosyal paylaşım sitesi "Facebook hesabı"nda, "Milletin gururu Cumhurbaşkanı'ndan açıklama bekleyin" şeklinde paylaşımda bulundu.

Darbenin ardından yaklaşık 4 ay bilinmeyen bir yerde tutulan Mursi hakkında, "Cumhurbaşkanlığı Sarayı önündeki göstericileri öldürmeye teşvik" suçlamasıyla açılan davanın ilk duruşması 4 Kasım Pazartesi günü görülmüştü. Duruşmanın ardından Mursi, İskenderiye'deki Burcu'l-Arab Hapishanesine nakledilmişti. Mursi ile 14 sanığın yargılandığı davanın ikinci duruşması 8 Ocak 2014'e yapılacak. Şimdiye kadar davayı kabul etmeyen Mursi, avukat da tayin etmemişti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2013, 19:00
banner53
YORUM EKLE

banner39