banner15

Mursi duruşmaya 'Türk malı' ceketle katıldı

Mursi'nin avukatlarından Selim el Avva, "Mursi, mahkemede beyaz önlük giymeyi reddetti. Benim gibi sivil bir elbiseyle geldi ve üzerinde Türk malı bir ceket vardı" dedi.

Mursi duruşmaya 'Türk malı' ceketle katıldı

Mısır'ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin yargılandığı davaya savunma heyetinde katılan ve 2012'deki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olan Avukat Selim el Avva, duruşmada beyaz önlük giymeyi reddeden Mursi'nin üzerinde Türk malı bir ceket olduğunu söyledi.

Mahkemenin gerçekleştiği polis akademisinden çıkarken basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Avva, Mursi ile yaklaşık 25 dakika görüştüğünü kaydetti.

Mursi'nin kendisine, gözaltında tutulduğu süre içerisinde "iyi muamele gördüğünü" aktardığını söyleyen Avva, "Mursi, kendisine hukuk dışı muamele yapılmadığını anlattı. Onu üzen şeyin hapsedilmesi olduğunu ve onun dışında herhangi bir sıkıntısı olmadığını söyledi. Diğer sanıklar gibi sağlığı yerinde" diye konuştu. 

Basın mensuplarının Mursi'nin giyimiyle ilgili sorusunu yanıtlayan Avva, ilginç bir detay verdi. Mursi'nin, sanıkların giydiği beyaz önlüğü giymeyi reddettiğini anlatan Avva, "Mursi benim gibi sivil elbiseyle geldi ve üzerinde Türk malı bir ceket vardı" dedi.

Kaynak: AA

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2013, 19:32
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48