banner39

banner35

Mursi hakim karşısında

Mısır'da darbeyle görevinden alınan Muhammed Mursi ve 14 sanık, haklarında "Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde göstericileri öldürmeye teşvik" suçlamasıyla açılan davanın duruşması için Kahire'deki duruşma salonuna getirildi

Ortadoğu 04.03.2014, 10:08 04.03.2014, 12:52
Mursi hakim karşısında

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'da kamuoyunda “İttihadiye Olayları” olarak bilinen davada yargılanan ve 3 Temmuz'daki askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, duruşmasının görüleceği Kahire’deki Polis Akademisi’ne getirildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, davanın bugün görülecek 8. duruşması için İskenderiye'deki Burcu'l-Arab Hapishanesi'nden helikopterle getirilen Mursi ile diğer sanıklar, yoğun güvenlik önlemleri altında polis akademisine ulaştı.

Bugünkü duruşmada, mahkeme heyetinin, savcılığın "suç delili olarak sunduğu, görüntüleri" incelemekle görevlendirilen Radyo ve Televizyon Kurumu'ndan teknik heyetin raporunu dinlemesi bekleniyor.

Öte yandan söz konusu mahkeme nedeniyle, bölgedeki güvenlik önlemlerinin üst seviyeye çıkarıldığı belirtildi.

Mursi ve 14 sanık, kamuoyunda "İttihadiyye Olayları" olarak bilinen, 2012'de "Cumhurbaşkanlığı sarayı önünde protestocuların ölümüyle sonuçlanan şiddet olaylarını teşvik" suçlamasıyla açılan dava kapsamında, 4 Kasım'da ilk kez hakim karşısına çıkmıştı.

Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?