banner39

Mursi'nin kızkardeşinden Alman gazetesine röportaj

Mursi'nin kızkardeşi Aza Mursi, Frankfurter Rundschau gazetesine röportaj verdi

Ortadoğu 08.08.2013, 17:23 08.08.2013, 18:36
Mursi'nin kızkardeşinden Alman gazetesine röportaj

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır'da cunta tarafından cumhurbaşkanlığından uzaklaştırılan Muhammed Mursi'nin kızkardeşi Aza Mursi, ağabeyinin yanlış bir şey yapmadığını ve bir komplonun kurbanı olduğunu söyledi.

Aza Mursi, Alman Frankfurter Rundschau gazetesine yaptığı açıklamada, ''Ağabeyim hiç bir şeyi yanlış yapmadı. O bir komploya kurban gitti. Onun iyi işleri yapmasına müsade edilmedi ve darbeyle devrildi'' dedi.

Kahire'ye karayoluyla 3 saat uzaklıktaki köy evinde Alman gazetecileri kabul eden Aza Mursi, ağabeyinin göreve gelmesiyle birlikte en başından beri yoluna taş koyulduğunu vurgulayarak, özellikle Mısır medyasının sürekli onun aleyhine çalıştığını belirtti. Aza Mursi, eski rejim taraftarlarının da tüm projeleri sabote ettiklerini anlatarak, ''Onun başarılı olmasını hiç istemediler. Çünkü sürekli bize karşıydılar'' diye konuştu.

Mısır'daki yeni rejimi de sert bir şekilde eleştiren Aza Mursi, ''Ağabeyimi hemen bir yerlere kaçırdılar. Haftalarca nerede olduğundan bile haberimiz olmadı" dedi.

Köyünden otobüsle Kahire'deki Nasır kentine protestolara gittiğini ve orada bir çadırı olduğunu ifade eden Aza Mursi, çocukları olması nedeniyle orada fazla kalamadığını söyledi.

Ağabeyinin tekrar cumhurbaşkanı olacağından emin olduğunu belirten Aza Mursi, ''Ancak Batı yardım etmeli. Siz bize yardım etmelisiniz. Demokrasiden sürekli bahsediyorsunuz. Darbeyle gelen bir iktidarı destekleyemezsiniz" ifadelerini kullandı.

Aza Mursi ayrıca, Müslüman Kardeşlerin sertliklerle karşılaştığını vurgulayarak yine Müslüman Kardeşler'in hapis cezası ve işkence ile cezalandırıldıklarını ifade etti.

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?