Mursi'nin küçük oğluna ceza davası açıldı

Mısır'da arabasında uyuşturucu bulunduğu iddia edilen Abdullah Mursi ceza mahkemesine sevk edildi

Mursi'nin küçük oğluna ceza davası açıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'da darbeyle görevinden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin küçük oğlu ve arkadaşının "uyuşturucu bulundurmak ve kullanmak"la suçlandığı dava dosyasının ceza mahkemesine sevk edildiği bildirildi.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kalyubiye İli Başsavcı Vekili Mumin Selman, Abdullah Mursi ve arkadaşının "uyuşturucu bulundurmak ve kullanmak" suçlamasıyla yargılandığı dava dosyasının ceza mahkemesine sevk edilmesini kararlaştırdı.

Başsavcılık soruşturmasında, oğul Mursi ve arkadaşı Muhammed İmad'ın adli tıp raporlarında, içinde bulundukları araçta ele geçirilen sigaralarda ve kendilerinden alınan kan örneklerinde uyuşturucu maddenin tespit edildiği öne sürüldü.

"BU GİRŞİMLER MURSİ'NİN AİLESİNİ SİYASİ SAVAŞA DAHİL ETMEYİ HEDEFLİYOR"

Mursi'nin avukatı Muhammed Sabir, söz konusu kararın siyasi olduğunu vurgulayarak, "Henüz ceza mahkemesine sevk edilmesi yönündeki kararı netleştiremedik. Davanın seyrinin hızı bize de sürpriz oldu. Çünkü, bugün aracın sahibinin ifadesi alınacaktı" dedi.

Yargı makamına saygı duymaya devam edeceklerini belirten Sabir, "Bu girişimler, Mursi ailesini siyasi savaşın içine dahil etmeyi hedefliyor. Savunmamızı mahkeme heyetine sunacağız ancak Mursi ve ailesine yönelik intikam ortamında adalet elde edileceğine inanmıyorum" ifadesini kullandı.

Adli Tıp Kurumu sözcüsü Hişam Abdulhamid, "Abdullah ve arkadaşına yapılan test sonuçlarının pozitif olduğunu ancak bu sonucun, uyuşturucu kullanılan kapalı bir alanda kaldıkları ve birinin uyuşturucu aldığı diğerinin ise bu havayı teneffüs ettiği" anlamına da gelebileceğini söylemişti.

Mısır'da darbeyle görevden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin küçük oğlu Abdullah ile arkadaşı, Mart ayının ilk haftası başkent Kahire'deki bir kontrol noktasında durdurulmuş ve yapılan aramalardan sonra "uyuşturucu bulundurma" suçlamasıyla el-Kalyubiyye Emniyet Müdürlüğüne, oradan da sorgulanmak üzere savcılığa sevk edilmişti. 

Başsavcılık, gözetim altında olmaları koşuluyla Abdullah ile arkadaşı Abdulmunim'i serbest bırakmıştı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2014, 14:08
banner53
YORUM EKLE

banner39