banner39

Müslüman Kardeşler: Halk tam yetki istiyor

Müslüman Kardeşlerin basın sözcüsü, Ahmet Abdulati basın açıklamasında halkın tam yetkili bir cumhurbaşkanını seçtiğini söyledi

Ortadoğu 19.06.2012, 17:23 19.06.2012, 17:30
Müslüman Kardeşler: Halk tam yetki istiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Müslüman Kardeşlerin Hürriyet ve Adalet Partisi adayı Muhammed Mursi'nin resmi basın sözcüsü Ahmet Abdulati düzenlediği basın toplantısında Mursi'nin yüzde 52 oy ile Mısır seçimlerini kazandığını söyledi.

Basın sözcüsü Abdulati, Mısır seçimlerinin kesin sonuçları ile ilgili olarak Hürriyet ve Adalet Partisi Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenledi. Abdulati, yüksek seçim kurulu ve seçim merkezlerinden kendilerine ulaşan kesin rakamların açıkladığı toplantıda, Muhammed Mursi rakibi Ahmet Şefik karşısında kullanılan oyların yüzde 52'sini alarak seçimi kazandığını söyledi.

Abdulati, açılan tüm sandıklardan ülke genelinde Muhammed Mursi'nin 13 milyon 238 bin 298 oy aldığını, Ahmet Şefik'e ise 12 milyon 351 bin 184 oy çıktığını aktardı. Sözcü, bu rakamlar çerçevesinde Mursi'nin yüzde 52 oyla Mısır seçimlerini kazandığını ifade etti.

Açıklamaların ardından soruları cevaplandıran Abdulati, cumhurbaşkanlığı yetkilerinin kısıtlanması kararı ile ilgili olarak,"Mısır halkı tam yetkili bir cumhurbaşkanı seçmek üzere sandığa gitti. Nereden gelirse gelsin bu yetkilerin kısıtlanmasını kabul etmeyecektir. Yeni cumhurbaşkanı askeri meclis tarafından cumhurbaşkanlığı yetkileri ile ilgili kararı kontrol ederek düzelme hakkına sahiptir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?