banner39

Müslüman Kardeşler'den Nahda'ya davet

Müslüman Kardeşler tüm halkı bayram boyunca Nahda Meydanı'na davet ediyor

Ortadoğu 06.08.2013, 17:53 06.08.2013, 17:53
Müslüman Kardeşler'den Nahda'ya davet

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Askeri darbe karşıtları uzun zamandan beri sürdürdükleri gösterileri eğlenceli hale getirmek için Nahda Meydanı'nın çevresini süslemeye hazırlanıyor.

Başkent Kahire'deki Nahda Meydanı'nda yapılacak bayram etkinliklerinin sorumlusu Mısır'daki Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) liderlerinden Eşref Abdülgaffar, devrimin devam ettiğini vurgulayarak, "Kimse meydanları terk etmeyecek. Bayram nedeniyle başka şehirlere gitmeyeceğiz.

Onun için ailelerimizi Nahda Meydanı'na davet ediyoruz. Bayramı onlarla birlikte festival havasında geçireceğiz. Çocuklara ve büyüklere yönelik değişik oyunlar sergilenecek. Sanatsal gösteriler ve konserler verilecek. Etkinlik 3 gün sürecek" dedi.

Askeri darbe karşıtları uzun zamandan beri sürdürdükleri gösterileri eğlenceli hale getirmek için Nahda Meydanı'nın çevresini süslemeye hazırlanıyor.

Bayram boyunca yapılacak olan festival hakkında bilgi veren Abdulgaffar," Meydanda kılınacak bayram namazından sonra festival başlayacak. Darbe yanlısı veya darbe karşıtı olmasına bakmaksızın ibadet için gelen, yoldan geçen veya misafir olan meydanda her kim varsa onlarla birlikte sabah kahvaltısı yapacağız" diye konuştu.

Abdulgaffar şunları söyledi:

"Halkın meşru talepleri yerine getirilmeden, Mısır'ın seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi görevinin başına dönüp anayasa yürürlüğe girmeden, hukuksuz şekilde gözaltına alınanlar ve tutuklananlar özgürlüğüne kavuşmadan meydanları terketmeyeceğiz. Biz hukukun üstünlüğünü savunuyor, meşru ve seçilmiş hükümetin göreve başlamasını istiyoruz."

Festivalde aileler birbirleri ile bayramlaşırken çocukların da kendi aralarında oyun ve yarışmalar düzenleyeceği belirtildi.

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?