banner39

Müslümanların ilk kıblesi yıkılıyor

İsrail, Mescid'i Aksa'yı yavaş yavaş yıkarken, tüm dünya altı oyulan mescidi kahredici bir sessizlikle izliyor

Ortadoğu 29.07.2012, 15:08 29.07.2012, 15:17
Müslümanların ilk kıblesi yıkılıyor

Yer altından açılan tünellerle adeta köstebek yuvasına çevrilen Mescid-i Aksa'nın altında Yahudilere ait tapınak ve müzeler inşa edilirken; yer üstündeki çalışmalar da hız kesmiyor. Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci, İsrail'in amacının Megaribe Kapı Yolu ve diğer çalışmalarla Mescid-i Aksa'yı parça parça yıkmak olduğunu söyledi.

Dünya Müslümanları farklı coğrafyalardaki zulüm, baskı, işkence ve katliamlarla meşgul olurken; Mescid-i Aksa'da tuhaf gelişmeler yaşanıyor. Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci, "İsrail'in işgali altında yıllardır yıkım ve Yahudileştirme tehdidi ile karşı karşıya kalan Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı zor günler bekliyor. Dünyanın ilgisizliği bir yana, Kudüs ve Mescid-i Aksa artık Müslümanların da gündeminde arzu edilir şekliyle yer almıyor" dedi.

Yıllardır Kudüs ve çevresindeki ecdat yadigarı emanetlerin bakım ve onarımıyla meşgul olan Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci, "Yer altından açılan tünellerle adeta köstebek yuvasına çevrilen Mescid-i Aksa'nın altında Yahudilere ait tapınak ve müzeler inşa edilirken yer üstündeki çalışmalar da hız kesmiyor" dedi.

MESCİD-İ AKSA PARÇA PARÇA YIKILIYOR

Demirci, 1967 yılında tümüyle yıkılmak suretiyle otopark haline getirilen Megaribe Mahallesi'ni Mescid-i Aksa'ya bağlayan Megaribe Kapı Yolu'nun işgal güçleri tarafından ilgisizliğe terk edildiğini, Müslümanlar tarafından onarılmasına da müsaade edilmediği için yer altındaki kazıların da etkisiyle yolun yıkıldığını söyledi.

Demirci, Müslümanların devreye girmesinin ardından yeniden ahşap olarak inşa edilen Megaribe Kapı Yolu'nu artık daha büyük bir tehlikenin beklediğini, İsrail'in eskiden gizli yaptığı kazı ve yıkım çalışmalarını artık herkesin gözü önünde sürdürdüğünü söyledi. Kazma ve küreklerle yavaş yavaş ilerleyen yıkım çalışmalarını kayıt aldıklarını söyleyen Demirci, kazılarla iğreti hale getirdikleri yolun kendiliğinden yıkılmasına zemin hazırladıklarını belirtti.

MESCİD-İ AKSA'YI GÜNDEMDEN DÜŞÜRMEYELİM

İsrail'in amacının Megaribe Kapı Yolu ve diğer çalışmalarla Mescid-i Aksa'yı parça parça yıkmak olduğunu belirten Demirci, başta dünya Müslümanları olmak üzere insanımızın Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı gündemden düşürmemesini istedi.

Demirci, dernek olarak Kudüs'te kardeş kuruluşlarla birlikte bu ramazan 70 bin kişilik iftar vermeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Türkiye Gazetesi

banner53
Yorumlar (3)
İSA 9 yıl önce
Kim bu terorist devlet israel'e dur diyecek. Müslüman coğrafyada çıban gibi türedi ve etrafındaki müslüman ülkeler birşey yapamıyor. Bu nasıl insanlık, bu nasıl müslümanlık. Tüm müslümanlar toplansa 1 saatte tükrüğü ile bile boğar bu Şerfsiz devlet israel'i, FAKAT nerde. İsrael elbet yok edilecek. Ama öyle ama böyle. Bunun zamanını yaklaştıracak devlet Tüm dünyaya hükmedecek....İnşaallah.
İSA 9 yıl önce
Sizde mi? israel' den korkuyorsunuz.
Sadık Gümüş 9 yıl önce
Sessiziz çünkü bu dünyada gücün borusu ötüyor. Gücümüz olsa durduralım yıkımı ama elden ne gelir? Yine de susmamak lazım ama, evet
20
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?