banner15

Musul operasyonunda 5 Irak askeri öldü

Musul'un güneydoğusunda ordu güçleri ile DEAŞ militanları arasında çıkan çatışmalarda 5 asker öldü, 8 asker yaralandı

Musul operasyonunda 5 Irak askeri öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ın Musul kentinin güneydoğusunda ordu güçleri ile terör örgütü DEAŞ militanları arasında çıkan çatışmalarda 5 askerin öldüğü, 8 askerin yaralandığı bildirildi.

Irak ordusunda Binbaşı Zeydan el-Kaysi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, El-Vahde semtine doğru ilerleyen ordu birlikleri ile askerlere ateş açmak için yüksek binalara çıkan DEAŞ militanları arasında şiddetli çatışmaların çıktığını söyledi.

Çatışmalarda ilk belirlemelere göre 5 askerin hayatını kaybettiğini, 8 askerin yaralandığını aktaran Kaysi, DEAŞ militanlarından da ölü ve yaralıların olduğunu söyledi ancak sayı vermedi.

Yüzbaşı Said Naci ise Musul'un kuzeydoğusundaki El-Fellah semtinde bir patlayıcının infilak etmesi sonucu 2 kadının yaşamını yitirdiğini, 1 kadın ile 2 çocuğun yaralandığını belirtti.

Naci, saldırıda ölen ve yaralananların aynı aileden olduğunu, patlamanın, daha güvenli bir bölgeye geçmek için evlerini boşalttıkları sırada meydana geldiğini anlattı.

Irak güçleri, dün DEAŞ mensuplarıyla askerler arasında çıkan çatışmaların ardından Fellah semtinde kontrolü sağladıklarını duyurmuştu.

Koalisyon güçlerinin hava desteğiyle 17 Ekim'de başlatılan Musul operasyonunda kentin doğusunda hızlı ilerleme kaydedilirken, güney ve kuzey kesimlerinde DEAŞ saldırıları bu ilerleyişi engelliyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 19:10
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48