banner15

Musul'da çatışmalar şiddetlendi

Irak ordusu Musul'un doğu bölgelerinin bir bölümünün kontrol edildiğini ve bazı bölgelerde şiddetli çatışmaların yaşandığını duyurdu.

Musul'da çatışmalar şiddetlendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak güvenlik güçleri ile DEAŞ arasında şiddetli çatışmaların devam ettiği belirtildi. Yerel muhabirlerin aktardığı bilgilere göre, Irak ordusunun Muharibin ve Zuhur semtlerini kontrol altına almasına rağmen söz konusu bölgeler şiddetli çatışmalara sahne oluyor.

Musul'daki kötü hava koşullarından yararlanan DEAŞ'ın bazı bölgelerde saldırılar düzenlediği bildiriliyor. Telafer'e bağlı Şerai köyüne saldırı düzenleyen DEAŞ'ın en az 30 Haşdi Şabi militanını öldürdüğü belirtiliyor.

Öte yandan, kentin kuzeyinde ilerleyen güvenlik güçleri 4 köyü daha DEAŞ’tan kurtardığını açıkladı. Ortak operasyonlar komutanlığı ise, güvenlik güçlerinin Musul-Suriye sınırını geri alması ardından DEAŞ’ın ikmal hattının kapandığını ve kentin tamamen kuşatıldığını belirtti.

85 BİN KİŞİ GÖÇ ETTİ

Operasyon başladığı günden bu yana Musul'dan göç edenlerin sayısının 85 bini aştı.

2 BİN KAYIP YALANLANDI

Bağdat, Birleşmiş Milletlere bağlı Ortak Operasyonlar Komutanlığı tarafından yapılan “Musul operasyonunda yaklaşık 2 bin güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.” açıklamasını yalanladı.

BARZANİ, OBAMA'NIN TEMSİLCİSİ İLE GÖRÜŞTÜ

IKBY Başkanı Mesut Barzani de, ABD Başkanı Barak Obama’nın DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk’ı kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 12:56
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48