banner39

Nasrallah: Batı Suriye'de yanılgı içinde

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah, ''Suriye'de muhalefetin kontrolü ele geçireceğini düşünenler bir yanılgı içinde'' dedi.

Ortadoğu 16.12.2012, 21:18 17.12.2012, 07:36
Nasrallah: Batı Suriye'de yanılgı içinde

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Lübnan'daki Hizbullah örgütünün genel sekreteri Hasan Nasrallah, ''Suriye'de muhalefetin kontrolü ele geçireceğini düşünenler bir yanılgı içinde'' dedi.

Lübnan'ın Başkenti Beyrut'ta Ruveys bölgesindeki Şehitler Kompleksi'nde, Hizbullah üyelerinin mezuniyet törenine telekonferansla bağlanan Nasrallah, ''Suriye'deki durum giderek karmaşıklaşıyor. Suriye'de muhalefetin kontrolü ele geçireceğini düşünenler bir yanılgı içinde'' diye konuştu.

Nasrallah, Suriye haritasını alıp muhaliflerin ve yönetimin sahip olduğu alanlara bakan herkesin Suriye'de yönetimin üstün olduğunu göreceğini iddia etti. Nasrallah, ''Suriye'deki çatışma halk ve yönetim arasında değil. Orada kendi kanaatini savunan bir yönetim ve kanlı bir şekilde savaşan silahlı bir grup var'' ifadelerini kullandı.

El-Kaide örgütüne yönelik de konuşan Nasrallah, İslam dünyasında ve Batı'da bazı devletlerin pusu kurduğunu ve savaşıp birbirlerini öldürmeleri için Suriye topraklarını onlara açtığını belirterek, El-Kaide'nin bu tuzağa düştüğünü ileri sürdü.
    
  

banner53
Yorumlar (0)
9
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?