banner39

Nasrallah saldırıyı üstlendi, İsrail'i uyardı

Hizbullah Lideri Nasrallah, Golan'da İsrail askerine düzenlenen saldırıyı üstlendi ve bunun Kuneytra'da Hizbullah üyelerine İsrail'in düzenlediği saldırıya bir cevap olduğunu söyledi

Ortadoğu 30.01.2015, 17:26 30.01.2015, 17:43
Nasrallah saldırıyı üstlendi, İsrail'i uyardı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, "Bundan böyle Hizbullah'ın kadrosundan veya gençlerinden herhangi birine suikast düzenlenirse bunun sorumluluğu İsrail'e aittir. Bu durumda uygun şekilde karşılık verme hakkına sahip oluruz" dedi.

Nasrallah açıklamalarında, "Kuneytra'daki saldırı çok önceden planlanmıştı. Kararın ne zaman verildiğini bilmiyoruz ama en üst düzeyde verildiği kesin. Kanlarımız Filistin'i, Lübnan'ı, Suriye'yi ve İran'ı birleştirdiği gün zafer çağımız aralanacak." ifadelerini kullandı.

NUSRA'YI DEĞİL BİZİ HEDEF ALDILAR

Nasrallah Kuneytra'daki saldırının hedefinin özellikle Hizbullah olarak seçildiğini söyledi. Nasrallah, "Öldürülen üyelerimizle İsrail arasındaki bölgede El Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi askerleri vardı. Onları değil bizi vurdular. İsrail, Kuneytra'da saha teftişi yapan hafif silahlı bir aracı tehdit olarak görürken Nusra Cephesi'ni tehdit olarak görmüyor." dedi.

GOLAN'DAKİ SALDIRI KUNEYTRA'YA CEVABIMIZDI

Nasrallah Golan'da düzenlenen saldırıyı, Kuneytra'daki İsrail saldırısına cevap olarak gerçekleştirdiklerini ifade etti. Nasrallah, "Golan'daki saldırımız Kuneytra'ya cevabımızdı. Pazar gününden çarşambaya kadar tedirginlikle beklediler. Direniş budur. İran bizim küçük düşürülmemize razı gelmez. Nükleer müzakereler bize düzenlenen saldırılara karşılık vermemize mani değil. İsrail halkı, liderlerinin kendilerini savaşın eşiğine getirerek, ekonomilerini ve güvenliklerini nasıl tehlikeye attığını gördü.  İsrail kendi saldırısını üstlenemedi bile, ancak biz üstlendik. Bilinmeli ki bu direniş caydırılamaz. Savaş istemiyoruz. Ama savaştan da korkmuyoruz. İsrail'in saldırganlıkları yüzünden direnmek zorundayız. Bundan sonra angajman kuralları yok. İsrail'in saldırganlıklarına her yerde karşılık vereceğiz." dedi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?