banner15

Nasrallah'tan Esad'a destek

Suriye'nin İsrail karşıtı direniş gruplarını desteklediği için ülkeyi istikrarsızlaştırmak isteyen yabancıların olduğunu söyleyen Nasrallah, Esad yönetimine destek verdi

Nasrallah'tan Esad'a destek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Şeyh Hasan Nasrallah, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad yönetimine destek verdi. Nasrallah dün televizyonda Suriye'deki olayları değerlendiren bir konuşma yaptı. Suriye'nin İsrail karşıtı direniş gruplarını desteklediği için ülkeyi istikrarsızlaştırmak isteyen yabancılarca düzenlenen gizli bir tertibin kurbanı olduğunu savunan Nasrallah, ''Suriye'yi mezhep çatışmasına doğru itenler ülkeyi parçalamak istiyor'' dedi.

Nasrallah Suriye'de diyalog için çağrıda da bulunarak "Suriye'de diyalogdan başka herhangi bir çözümün hem Suriye için hem de Filistin için tehdit olacaktır," dedi.

BM LÜBNAN ÖZEL MAHKEMESİ TAMAMEN KOMPLODUR

BM'nin 2005 senesinde Refik Hariri suikasti ile ilgili özel olarak kurduğu BM Lübnan Özel Mahkemesi ile ilgili de açıklama yapan Nasrallah; bu mahkemenin büyük bir 'komplo' olduğunu dile getirdi.

Açıklamaları ile ABD başta olmak üzere uluslararası kamuoyunu ikna etme gibi bir amacının olmadığının altını çizen Nasrallah; biz bu açıklamalar ile sadece genel bilgilendirme yapıyoruz dedi.

'KUDÜS BİZİM HERŞEYİMİZDİR'

Nasrallah "Kudüs bizim dinimiz ve kültürümüzdür" diyerek kendileri için bu kentin önemine değindi.

Nasrallah iç siyasi düzlem ile ilgili de açıklama yaptı ve "biz bazı Lübnanlıların Filistinlileri ve Lünanlıları satmasına izin vermeyeceğiz," dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 10:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35