banner39

Nasrallah'tan İsrail'e uyarı

İsrail'e seslenen Nasrallah, "Eğer siz, olası bir savaşta 1 buçuk milyon Lübnanlıyı yerinden etmekle tehdit ediyorsanız, direniş de sizi, milyonlarca İsrailliyi yerinden etmekle tehdit ediyor" dedi

Ortadoğu 06.06.2015, 14:23 06.06.2015, 14:25
Nasrallah'tan İsrail'e uyarı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, İsrail'in Lübnan'a karşı bir saldırı yapması durumunda, "misliyle" cevap vereceklerini belirterek, "Eğer siz, olası bir savaşta 1 buçuk milyon Lübnanlıyı yerinden etmekle tehdit ediyorsanız, direniş de sizi, milyonlarca İsrailliyi yerinden etmekle tehdit ediyor" dedi.

Nasrallah, örgüte bağlı "İmam Mehdi İzcileri" adlı izci grubuna telekonferans yöntemiyle yaptığı konuşmada, İsrail basınında, üst düzey bir askeri komutana dayandırılarak yapılan, "Hizbullah'la yapacağımız olası bir savaşta, güney Lübnan'da yaşayan 1 milyon Lübnanlıyı bölgeden tahliye ederiz" açıklamasına cevap verdi.

Nasrallah, "İsrail, Lübnan’a yönelik tehditlerde bulunuyor. Sürekli yakıp yıkacağını, insanları göç etmek zorunda bırakacağını söylüyor. İçeride kendini ispatlamaya çalışan İsrail ordusu, şimdi de bizi tehdit ediyor. İsrail’in zarar görmeden bize zarar verdiği dönem 2006 Savaşı'nda bitti. Eğer siz, olası bir savaşta 1 buçuk milyon Lübnanlıyı yerinden etmekle tehdit ediyorsanız, direniş de sizi, milyonlarca İsrailliyi yerinden etmekle tehdit ediyor. Sanmayın ki, (Suriye'deki) Kalamun, Arsal kırsalı ile meşgulüz. İsrail’le mücadelemiz hiçbir zaman ikinci planda olmamıştır" ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?