banner15

NATO'dan Kaddafi güçlerine Scud suçlaması

NATO, Libya lideri Muamer Kaddafi'ye bağlı güçlerin Scud füzesi kullandığını iddia etti.

NATO'dan Kaddafi güçlerine Scud suçlaması

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

NATO, Libya lideri Muamer Kaddafi'ye bağlı güçlerin Scud füzesi kullandığını doğruladı ancak bunun önemli bir tehdit oluşturmadığını bildirdi.

NATO sözcülerinden Albay Roland Lavoie, yaptığı basın toplantısında "Scud tipi füzenin yeni bir tehdit oluşturmayacak tarzda bir silahlanma olduğunu" söyledi.

Lavoie, Kaddafi rejiminin daha fazla etkili operasyonel kapasitesi olmadığını, bu tür silahlarla önemli bir operasyonel etki oluşturabileceğine inanmadıklarını söyledi.

NATO'nun son aylarda ateş gücünü, Kaddafi'nin Sovyet döneminden kalma Scud füzelerini fırlatma yeteneğini ortadan kaldırmak için kullandığını belirterek, yine de füzenin atılmasının NATO'nun Libya'da faaliyetine devam etmesi gereğinin altını çizdiğini kaydetti.

Amerikan CNN televizyonunun haberinde, Kaddafi güçlerinin pazar gecesi Sirte'nin doğusundan fırlattığı Scud füzesiyle Brega'daki muhalifleri vurmaya çalıştığı, füzenin hedefini yaklaşık 80 kilometre şaşırdığı ve çöle düştüğü bildirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2011, 02:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
memocan
memocan - 8 yıl Önce

bazen dusunmekten fayda var acaba bu nato serefsizleri bir yahudi birligimi adamlar her itligi yapiyor ondan sonra irak soyle yapti afganistan boyle yapti libya boyle yapti hep yalan dolan.katillerin kim oldugunu belki serefsiz kullar bilmez ama allah biliyordur dogru ve yanlisi

banner39

banner36

banner37

banner35