Nebil Fehmi: Mısır 'yol haritası'nı takip edecek

Mısır Dışişleri Bakanı Nebil Fehmi, 3 Temmuz'da belirlenen "Yol haritasını" uygulamaya devam etmeye kararlı olduklarını belirtti.

Nebil Fehmi: Mısır 'yol haritası'nı takip edecek

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Arap Barış Girişimi Takip Komitesi"nin Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlediği toplantı dolayısıyla bu ülkede bulunan Fehmi'nin, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'le bir araya geldiği bildirildi.

Bakanların İki ülke arasındaki ilişkileri değerlendirdiği ve Mısır'daki gelişmeleri ele aldığı ifade edilen açıklamada, Fehmi'nin görüşmede, "3 Temmuz'da belirlenen yol haritasını uygulamaya devam etmeye kararlıyız" dediği aktarıldı.

Açıklamada, ikilinin ABD'nin gözetiminde başlatılan Filistin ile İsrail arasındaki barış müzakerelerinin gidişatı ve "Son uluslararası gelişmeler ışığında" Suriye'deki krizi de görüştüğü kaydedildi.

Mısır'da 3 Temmuz'daki darbenin ardından belirlenen ve 9 ay sürmesi planlanan "Yol haritası", anayasa değişikliğinin ardından parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılmasını içeriyor.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2013, 22:05
banner53
YORUM EKLE

banner39