banner15

Neçirvan Barzani PJAK için Tahran'da

İran'ın PJAK'a yönelik operasyonları sonrası Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nden üst düzey bir heyet Tahran’a gitti

Neçirvan Barzani PJAK için Tahran'da

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Neçirvan Barzani başkanlığındaki Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nden üst düzey bir heyet, İran’ın sınır güvenliği ve PJAK konularını görüşmek üzere Tahran’a gitti.

YDH'nin Kurdpress haber ajansından aktardığı habere göre Kürdistan Bölgesel Yönetimi, İran’ın kuzey Irak’taki PJAK mevzilerine düzenlediği operasyonları ve İran’ın sınır güvenliğinin sağlanması konularını görüşmek üzere Neçirvan Barzani başkanlığında üst düzey bir heyeti Tahran’a gönderdi.

Neçirvan Barzani’nin Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’yi temsilen başkanlık ettiği heyette Bölgesel Kürt yönetiminin Başbakanı Berhem Salih’in yanı sıra KDP’nin üst düzey yetkililerinin de bulunduğu bildirildi.

Çarşamba günü sabah 8’de Tahran’a gelen Kürdistan Bölgesel Yönetimi heyetinin İranlı yetkililerle sınır bölgelerinin güvenliği, Kürdistan Bölgesi’nde huzur ve asayişin sağlanması ve sınır ihtilaflarının çözümü konularını ele aldıkları bildirildi.

Neçirvan Barzani başkanlığındaki Kürdistan heyetinin Perşembe günü de İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Said Celili ve Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi ile görüşeceği açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2011, 15:26
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35