banner15

Netanyahu, özür için 6 ay süre istedi

İsrail Başbakanı Netanyahu, Türkiye’den özür dileyebilecek kadar elinin güçlenmesi için Mavi Marmara raporunun altı ay daha ertelenmesini istedi.

Netanyahu, özür için 6 ay süre istedi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun Türkiye’den özür dileyebilecek kadar elinin siyaseten güçlenebilmesi için Mavi Marmara raporunun açıklanmasının altı ay ertelenmesini istediği bildirildi.

İsrail’in Channel 2 televizyonu, Netanyahu’nun Amerikalı yetkilileri arayarak, Mavi Marmara raporunun altı ay daha ertelenmesi için BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon’u ikna etmesini istediğini duyurdu.

Channel 2 kanalının haberine göre Netanyahu, Amerikalılara, raporun altı ay daha ertelenmesi halinde Netanyahu’nun, hükümet içindeki sertlik yanlılarına karşı Türkiye’den özür dileyebilecek kadar siyaseten güçlü konuma gelebileceğini söyledi.

İsrail hükümeti için Başbakan Netanyahu ile Savunma Bakanı Ehud Barak, Türkiye’den özür dilenmesine sıcak bakarken, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ile Stratejik İşler Bakanı Moşe Ya’alon özür dilenmesine karşı çıkıyor.

Netanyahu’nun raporu erteleyerek, Lieberman-Ya’alon ikilisine karşı elini güçlendirmek için zaman kazanmaya çalıştığı iddia ediliyor.

Palmer Komisyonu tarafından hazırlanan BM’nin Mavi Marmara raporunun ilk olarak geçen Mayıs ayında açıklanması planlanmış ancak İsrail ve Türkiye’den gelen talepler üzerine bu tarihe kadar ertelenmişti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2011, 12:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdurrahman
Abdurrahman - 8 yıl Önce

adamın işi yok,canı da sıkkın kendine iş-eğlence çıkarıyor.bizimkilerde ya tutarsa misali eyvallah çekiyor.

yeter yahu
yeter yahu - 8 yıl Önce

dene birşey var o da sizde yok. siz özür dileseniz ne olur dilemeseniz ne olur..siz gidin samimi olanlarınız gelsin, özür dilemese de olur.

banner39

banner36

banner37

banner35