banner39

Netanyahu, Trump ile görüşecek

Netanyahu, yaptığı yazılı açıklamada yakın bir zamanda Trump ile bir araya geleceklerini söyledi

Ortadoğu 13.11.2016, 17:24 13.11.2016, 17:24
Netanyahu, Trump ile görüşecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump ile yakında bir araya gelmeyi kararlaştırdıklarını söyledi.

İsrail başbakanlık basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Netanyahu'nun, "Yeni seçilen başkan Trump ve ben yakında bir araya gelerek İsrail ve ABD'nin gündemindeki tüm önemli konuları görüşmeye karar verdik. İsrailli bakan, bakan yardımcısı ve milletvekillerinden, basın üzerinden (Trump ile) mesajlaşmaya son vererek uygun kanallar vasıtasıyla karşılıklı politikaların hayata geçirilmesine imkan vermelerini talep ediyorum." şeklindeki sözlerine yer verildi. 

Geçtiğimiz hafta Trump ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini de hatırlatan Netanyahu, bu görüşmede Trump'ın İsrail ile olan "derin dostluğunu" ifade ettiğini ve bu dostluğun sadece Trump tarafından değil "çevresindeki ekibi tarafından da paylaşıldığını" kaydetti.

Netanyahu-Trump görüşmesinin nerede ve ne zaman gerçekleşeceğine dair ise bilgi paylaşılmadı.

İsrail meclisindeki yasama komisyonunun bugün "ezan yasağı" olarak bilinen yasa tasarısını görüşmek üzere toplanacağını da ifade eden Netanyahu, "gürültü yaparak insanları rahatsız ettiği" iddiasıyla ezanın yasaklanmasını öngören yasayı desteklediğini belirtti.

Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?